Zobacz

najczęściej zadawane pytania

Chrupki to w 95% skrobia roślinna, ziemniaczana lub kukurydziana. Pozostałe 5% zawartości stanowią biopolimery. Biopolimery to tworzywa sztuczne które ulegają w całości rozkładowi, to znaczy, że są całkowicie przetwarzane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla, wodę i humus. Żadnego obciążenia dla środowiska!

Pochodzi ona z procesu produkcji, czyli ekstruzji. Mieszanka skrobi i polimeru przetłaczana jest przez ekstrudery pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Dzięki takiej metodzie wytwarzania dbamy o efektywniejsze wykorzystanie surowca oraz stosunkowo niskie, w porównaniu do produkcji papierowych wypełniaczy, wykorzystanie energii i wody w produkcji.

Tak, chrupki pachną lekko zbożem. Zapach ten jest praktycznie nie wyczuwalny u odbiorcy chrupek, który dostał ich niewielką ilość w paczce. (Osoby pakujące paczki, przerzucające większe ilości chrupek mogą jednak na początku pracy z Pack Chips Bio, odczuwać ochotę na produkty zbożowe :))

Pack Chips Bio dostępny jest obecnie w dwóch kolorach, zielonym i białym.

W naszej ofercie dostępne są 4 pojemności opakowania Pack Chips Bio: 100 litrów, 200 litrów, 300 litrów i 400 litrów.

Jeśli zamierzasz zwrócić towar, sprawdź czy tego opakowania i tego wypełnienia nie możesz wykorzystać ponownie! Chrupki Pack Chips Bio są biodegradowalne i kompostowalne. Możesz rozpuścić je w wodzie i wykorzystać ją do podlania kwiatów, możesz wyrzucić je do pojemnika na śmieci bio lub na kompost.

W przypadku wypełniaczy, określenie biodegradowalny oznacza, że ulega naturalnemu rozkładowi i nie pozostawia po sobie żadnych szkodliwych związków. Jednak czas tego rozkładu nie jest określony. Natomiast wypełniacze kompostowalne podczas przetwarzania w kompostowalniach przemysłowych lub przydomowych kompostownikach rozkładają się na nawóz w ciągu 6 miesięcy. Pack Chips Bio jest i biodegradowalny i kompostowalny to znaczy, że możesz go bezpiecznie wyrzucić do pojemnika na śmieci bio lub do swojego przydomowego kompostu.

Tak, możesz bez obaw korzystać z chrupek Pack Chips Bio wysyłając szkło lub inne delikatne lub wrażliwe na uszkodzenia przedmioty. Pamiętaj jednak by karton był odpowiedniego rozmiaru. Nie może być za duży, by przedmiot nie mógł się swobodnie przemieszczać, i zbyt mały, tak by brzegi przedmiotu nie dotykały bezpośrednio kartonu.

Choć toksyczność Pack Chips Bio w razie połknięcia jest oceniona na bardzo niską, to ze względu na możliwe zanieczyszczenie przemysłowe nie polecamy zjadania Pack Chips Bio 🙂

Worki z chrupkami Pack Chips Bio należy przetrzymywać w suchym miejscu. Chrupki przechowywane w wilgotnym pomieszczeniu mogą wychwytywać wilgoć z pomieszczenia. Dłuższa ekspozycja Pack Chips Bio na wilgoć, może doprowadzić do sklejania się chrupek.

Napisz do nas! Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi 🙂